Історія

"У Львові, наприклад, існували хіпі-байкери — щось на кшталт групи ZZ Top. Вони їздили на мотоциклах і мали вигляд гуцульських вуйків". Історик моди Зоя Звиняцьківська розповідає про стрит-стайл часів розпаду Радянського Союзу.

406

Культура харчування в Україні має багато-тисячолітню історію. Книга Рен-Бойковича «Колиска культури людства» на основі науково підтверджених археологічних досліджень стверджує, що наш кореневий український нарід десятки тисяч років тому створив надзвичайно могутньої потуги культуру, яка стала основою для розвитку всіх народів світу. Давньоукраїнська система родинного звичаєвого укладу життя базувалась на астрономічному посівному календарі з чітко визначеними сівозмінами, на знанні про благодатні та несприятливі дні посадки, обробітку і збору врожаю. В науково-популярному фільмі Сергія Марченко «Відгомін забутого неба» бачимо давньоукраїнські астрономічні споруди збудовані 4 тисячі років тому.

53

ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ? ВОНА ГАРНА, МЕЛОДІЙНА. ПЕРШІ ЛІТЕРАТУРНІ ТВОРИ СПІВОЧОЮ, СОЛОВ’ЇНОЮ БУЛИ НАПИСАНІ ШЕВЧЕНКОМ («КОБЗАР» 1840 РОКУ) ТА КОТЛЯРЕВСЬКИМ («ЕНЕЇДА» 1798 РОКУ).

9409