Вулиця-привид у центрі Києва

Відома з кінця ХІХ ст. як Вознесенький Яр вона спускалася від Вознесенського узвозу (нині вул. Смирнова-Ласточкіна) до Глибочицької, потопаючи в мальовничій зелені місцевості, відомої, як Кудрявець. Сучасну назву отримала у 1907 році на честь 200-річчя візиту Петра І до Києва.

Старі світлини показують, що це була вимощена бруківкою вулиця з типовими київськими будиночками. До кінця 80-х тут ще проживали люди, далі будинки з причин аварійності почали один за одним зноситися. До кінця 90-х Петрівська набула свого сучасного вигляду.

У нижній частині вулиці нижні стоять якісь гаражі та склади. У верхню ж можна потрапити, знайшовши вузеньку стежину у чагарниках. Саме там серед смітників можна розгдледіти руїни старих цегляних кладок, дерев'яних перекриттів та незрозумілу аркову конструкцію (чи, то водогін, чи контрфорси).

Найбільш вцілілою згадкою про колишню потрібність цієї вулиці бодай комусь залишається міст-віадук, під яким і починається Петрівська, і по якому над нею проходить вулиця Кудрявська. Рух автівок по ньому з огляду на вік конструкції заборонено.

До речі, проектував цей міст не абихто, а сам архітектор Володимир Безсмертний — автор усім відомого Будинку з Котами на Гоголівській, 23 та такого ж вічнозеленого Будинку з Ірисами по вул. Мельникова, 8.

Категории: 
Киевское Вече