"Міністр екології - сідай на літак та прилітай сюди, бери відро та прибери за Садовим" - акція непокори у Львові

Сьогодні, 26.08.2016, починаючи з 9 ранку, жителі Львова та прилеглих до Львова містечок  Грибовичі, Малехова та Дублян перекрили дорогу на трасі Львів – Рава-Руська.

 "Вибачте за незручності, влада нас нечує", "ЦЕ Екологічна КАТАСТРОФА", "Ні незаконній експлуатації сміттєзвалища", "Садовий це ж другий Чоронобиль", "Нам набрид сміттєвий рай" - такі написи майорять на плакатах протестуючих.

Активісти розповідають про величезну екологічну катастрофу - пожежу на Львівському сміттезвалищі, під час якої загинуло кілька осіб. Наразі, поки іде судове слідство - громада чекає на закриття сміттезвалища, а влада продовжує розширяти звалище за рахунок лісних господарств, знищуючи при цьому ліс.

  

Сміттезвалище, яке знаходиться всього за два кілометри від Львова, отруює підземні води, які витікають в річку Полтву, яка впадає в Західний Буг, який в свою чергу втікає в Іслу отруюючи Европейських жителів.

Сільський голова, прибувший на місце події не володіє інформацією але пропонує закрити сміттєзвалише заради спокою жителів селища Малехове.  

Активісти погрожують перекрити Київську трасу, якщо їх вимоги не будуть виконані. Вони розповідають, що Екологічну службу не допускали кілька років до перевірок. Громада недовіряє Садовому, називаючи сміттєзвалище "горою смерті".

Основні вимоги активістів - долучити створену комісію з громадських активістів, депутатів місцевих рівнів до управління ЛКП "Збиранка" з нагляду та управління їх діяльністю, непровадити будь які дії на території сміттєзвалища без представлення чіткого плану та узгодження з громадською комісією.

Станом на 11:30 акція непокори триває...

Інформація буде оновлюватися...

Чекайте на відео

Категории: 
Варта України